Bunebe 728x90

EBA LGS Online Tercih Danışmanlığı Girişi Nasıl Yapılır?

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercih işlemleri 20 Temmuz itibariyle başladı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk "Tercih danışmanlığı birimlerimiz öğrencilere EBA üzerinden online tercih danışmanlığı hizmeti verecek. Bu hizmet, canlı sınıfların yapıldığı dijital platformlar üzerinden gerçekleştirilecek" dedi.


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi sınav, yerel ve pansiyonlu okul yerleştirme sürecine katılacak öğrenciler için Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden online tercih danışmanlığı hizmeti başlatılacağını belirterek, "Bu hizmet, canlı sınıfların yapıldığı dijital platformlar üzerinden gerçekleştirilecek." dedi.

"İNTERNETİ OLMAYAN ÖĞRENCİLER İÇİN TELEFODAN DA HİZMET VERİLECEK"
 "Kurulan tercih danışmanlığı birimlerimiz öğrencilere EBA üzerinden online tercih danışmanlığı hizmeti verecek. Bu hizmet, canlı sınıfların yapıldığı dijital platformlar üzerinden gerçekleştirilecek.

 Rehberlik ve araştırma merkezlerimizde (RAM) kurulan tercih danışmanlığı birimlerimizce de internete erişimi olmayan LGS tercihinde bulunacak öğrencilerimize telefonla tercih danışmanlığı hizmeti verilecek. Öğrencilerimizin 20-29 Temmuz tarihleri arasında tercih danışmanlığı hizmetini ne zaman alacakları konusunda, okul müdürlükleri öğrencilerimizi bilgilendirecek. Öğrencilerimizi ve velilerinizi tercih danışmanlığı hizmetinden yararlanmaya davet ediyoruz."

EBA ONLİNE DANIŞMANLIK GİRİŞİ NASIL YAPILIR?
EBA üzerinden LGS tercihleri online danışmanlık hizmeti almak için 'EBA giriş ekranı'na öğrenci girişi yapmanız gerekiyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar