Bunebe 728x90

Hatalı Basılan 50 TL' yi 75 Bin TL' ye Satışa Çıkardı

Adıyaman'da otopark işletmecisi Murat Kuştepe, bir müşterisinden aldığı, basım hatası sebebiyle '0' bulunmayan 50 TL'lik banknotu satışa çıkardı. Koleksiyoncularla görüşüp 75 bin TL isteyen Kuştepe, elde edeceği geliri, Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışlamak istiyor.

Adıyaman'da otopark işleten Murat Kuştepe, bir müşterisinden aldığı 50 TL'nin üzerinde '0' bulunmadığına dikkat etti. Bankaya başvuran ve orijinal olan 50 TL'lik banknotta basım hatası olduğunu öğrenen Kuştepe, parayı satışa koydu. Samsun'da koleksiyoncularla görüşen Kuştepe, para için 75 bin TL istedi. Kuştepe, elde edeceği geliri Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışlamak istiyor.
"AMACIM ÜLKEMİZE YARDIMCI OLMAK"


Paranın önce sahte olduğunu düşündüğünü anlatan Kuştepe, "Bankaya gidip parayı kontrol ettiler. Cihazdan geçirdiler ayrıca kalemle, ışıkla baktılar bana paranın orijinal olduğunu ama baskı hatası bulunduğunu söylediler. Bende sonra parayı satmaya karar vermiştim. Hatta 40 bin TL'lik bir teklif geldi, ancak satmaktan vazgeçtim. 75 bin TL'nin üzerinde bir fiyat istiyorum. Bu parayı açık artırmaya çıkarıp değerinin üzerinde bir ederine satarak geliri de 'Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışlamak istiyorum. Amacım ülkemize bu zor günlerde yardımcı olmak" dedi.
Yorum Gönder

0 Yorumlar