Bunebe 728x90

Netflix’in En Yüksek Bütçeye Sahip 6 Filmi


Netflix, özellikle son 2 yıldır film bütçelerini önemli ölçüde artırmaya başladı. Artan abone sayısıyla daha büyük bütçeli filmler yapan çevrimiçi yayın platformunun en pahalı 6 filmini sizler için listeledik.

Büyük gişe filmlerinin yüzlerce milyon dolarlık harcamalar yaptığını hepimiz biliyoruz. Bu filmler, gerek oyuncu kadrosu, gerek set gerekse de PR çalışması için 200-300 milyon doları gözden çıkarabiliyor, ancak bu filmler vizyona girdikten sonra milyarlarca dolar gelir elde edebiliyor. Filmleri sinemaya girmediği için bu büyük gelirden mahkum olan çevrimiçi yayın platformlarından Netflix de elindeki büyük abone kitlesi sayesinde yüksek bütçeli filmler çekebiliyor. Bugün sizlere Netflix’in bu zamana kadar yayınladığı veya yayınlayacağı en yüksek bütçeli 6 filmi listeleyeceğiz. Bu filmlerden 4’ü halihazırda Netflix’te erişilebilir olurken, diğer 2 film önümüzdeki dönemde çıkış yapacak. Hazırsanız listemize başlayalım:

Netflix’ in en pahalı filmleri


  • ·         The Irishman
  • ·         6 Underground
  • ·         Triple Frontier
  • ·         Bright
  • ·         The Gray Man
  • ·         Red Notice


The Irishman (2019)Martin Scorcese’in yönetmenliğinde çekilen The Irishman, adeta usta oyuncuların şov yaptığı bir filmdi. Robert De Niro ve Al Pacino gibi ikonik isimleri bir araya getiren film, uzunluğunun dışında bütçesiyle de fazlasıyla konuşuldu. The Irishman’in toplam bütçesi 160 milyon dolardı.

6 Underground (2019)
Aksiyon filmlerinin ünlü yönetmeni Michael Bay tarafından yönetilen 6 Underground’da biricik Deadpool’umuz Ryan Reynolds oynuyor. Film, eleştirmenlerden düşük puan alsa da platformda 83 milyon kez izlendi. Filmin toplam bütçesi ise 150 milyon dolardı.

Triple Frontier (2019)
Ben Affleck’in başrolde yer aldığı Triple Frontier, aksiyon tutkunlarının sevdiği bir film oldu. Platformda 64 milyondan fazla izleyiciye ulaşan film için Netflix, 115 milyon doların biraz üzerinde bütçe ayırdı.

Bright (2017)
2017’nin sonlarında bizlerle buluşan Bright, ülkemiz dahil tüm dünyada büyük PR çalışmaları gerçekleştirdi. Will Smith’in başrolde yer aldığı film, 90 milyon dolarlık bütçesiyle uzun bir süre Netflix’in en yüksek bütçeli filmi oldu.

The Gray Man Netflix, Avengers filminin de yönetmenleri olan Russo kardeşlerle anlaşarak çektiği film, 200 milyon doların üzerinde bir bütçeye sahip olacak.  Filmin oyuncu kadrosunda ise Chris Evans ve Ryan Gosling gibi isimler yer alacak. Film yayınlandığında, çevrimiçi bir platform tarafından yapılan en yüksek bütçeli film olacak.

Red Notice
Dwayne “The Rock” JohnsonRyan ReynoldsGal Gadot gibi isimlerin yer alacağı Red Notice, şu an hakkında pek bilgi sahibi olmasak da aksiyon yönü yüksek bir film olması bekleniyor. Filmin bütçesinin 160 milyon dolar ile 200 milyon dolar arasında olması düşünülüyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar