Bunebe 728x90

Toplamda 322 Milyon Takipçisi Olan Ünlüler, Instagram’da Çakma AirPods Reklamı Yapıyor

Attığı her bir gönderisi milyonlarca kişiye ulaşan Kylie ve Kendall Jenner kardeşlerin Instagram Hikayeler üzerinden çakma airpods reklamı yaptıkları ortaya çıktı.

Kendall Jenner' in çakma airpods reklamı yaptığı bir instagram hikayesiBugüne kadar pek çok sosyal medya fenomeninin böyle çakma ürünlerin reklamını yaptığına hepimiz şahit olmuştuk. Peki toplamda 322 milyon takipçiye sahip olan Kylie ve Kendall Jenner kardeşlerin çakma ürünlerin reklamını yaptığını söylesek?

Jenner' in çakma airpods reklamı yaptığı bir instagram hikayesiBBC tarafından aktarılan bilgilere göre Apple, lisans hakkı ihlali gerçekleşmiş olma ihtimaline karşın Jenner kardeşlere dava açmayacak. Zira gelen bilgilere göre Apple, çakma AirPods reklamı yapan sosyal medya fenomenlerine zaten uyarılarda bulunur.

Yapılan araştırmaya göre tıpkı Jenner kardeşler gibi diğer sosyal medya fenomenleri de bu ürünleri kendileri pazarlamıyor. Bunun yerine ürünleri Çin’den getirerek perakende satışını yapan sitelere bağlantı veriyorlar.

Çin'den çakma ürünler getirerek internet üzerinden satışa sunan kişilerden Kevin David isimli satıcı, BBC Click’e yaptığı açıklamalarda bugüne kadar Çin’den milyonlarca dolar değerinde ürün getirip satış yapmış olmasına karşın hayatında hiç Çin’e gitmediğini ifade etti.

“Bazı arkadaşlarım bu (çakma) Airpods'lardan her ay yüz binlerce dolar kazanıyor” diyen David, bazı satıcıların ise müşterilerine ürünlerini göndermeyerek doğrudan dolandırıcılık yaptığını ifade etti.
Yorum Gönder

0 Yorumlar