Bunebe 728x90

Yakın Gelecekte Popüler Olacak Meslekler

Üniversite tercih dönemi önümüzdeki günlerde başlayacak. Bizler de sizlere tercih döneminde göz atabileceğiniz, önümüzdeki 20 yılda gelişecek ve popüler olacak bazı meslek gruplarını hazırladık.

Üniversiteye yerleşmek isteyen pek çok öğrenci, ilerleyen günlerde tercihlerini yapmaya başlayacak. Bu tercih dönemi, her zaman olmasa da genel olarak gelecekteki hayatımızı da etkiliyor. Bugün ise sizlere önümüzdeki 20 yılın popüler mesleklerini listeleyeceğiz. Bu mesleklerdeki ihtiyaçların önümüzdeki yıllarda artması bekleniyor.

Burada göstereceğimiz mesleklerin gelecekteki yıllarda maaşlarında da önemli artış olması bekleniyor. Eğer sizler de ileride yapacağınız mesleği belirlemek istiyor, ancak kararsızlık yaşıyorsanız listemiz sizin için güzel öneriler sunabilir.

Drone PilotuDrone teknolojisi günümüzde çok büyük bir hızla gelişmeye devam ediyor. Artık pek çok fotoğraf ve video çekimi için drone’ları kullanıyoruz, ancak aslında teknoloji bundan çok daha fazlasını kapsıyor. Hem insan taşımacılığı hem de kargoların ulaştırılmasında kullanılması beklenen drone’lar, yakın gelecekte insanların hayatını çok fazla kolaylaştıracak. Drone pilotluğu da bu süreçte fazlasıyla ihtiyaç duyulan bir meslek olacak.

3D Yazıcı Uzmanı3D yazıcıları, günümüzde daha çok oyuncak yapımı ya da bazı aşırı detaylı parçaların yapımında görüyoruz, ancak teknoloji geliştikçe çok daha fazla sektörde görmeye başlayacağız. 3D tasarım yazılımlarıyla birlikte geliştirilen bu teknoloji sayesinde ufkumuzu açacak çeşitlilikte şeyler yapabiliriz. Bunun için de 3D yazıcı uzmanlarına daha fazla ihtiyaç duyulacak.

Kişisel Bilgi Gizliliği Koçu İnternet genişledikçe kişisel bilgilerimiz de tehlikeye giriyor. Banka hesaplarımızdan, fotoğraflarımıza kadar çok fazla bilgimizin internette olması, bu bilgileri çalmak isteyen kişilerin karşısında çalışacak yeni bir meslek grubunun oluşmasını sağlayacak. Bu koçlar, bilgilerimizi korumak için neler yapmanız gerektiği konusunda bizleri yönlendirecek.

Yenilenebilir Enerji UzmanıŞu sıralar tüm dünya yenilenebilir enerjiye geçiyor. Otomotiv sektörünün elektrikli araçlara yönelmesi gibi başta Avrupa ülkeleri olmak üzere pek çok ülkenin elektrik ihtiyacını Güneş, rüzgar, su gibi yenilenebilir enerjilerden sağlamaya çalıştığını gördük. Dünyanın geleceği için de çok önemli olacak bu meslek grubu, önümüzdeki yıllarda daha popüler olacak.

Yapay Zeka Destekli Sağlık Teknikeri Son yıllarda hastalığın teşhisi aşamasında yapay zekalardan yardım almaya başladık. Son derece doğru tespitler yapabilen bu yapay zekalar, tıp ve mühendislik bilgilerine sahip teknikerlere ihtiyaç duyacak. Ayrıca ameliyatların otomatize şekilde olması için bu meslek grubuna ihtiyaç duyuluyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar