Bunebe 728x90

AFAD'dan Tüm Gün Boyunca Gelen SMS'lerin Nedeni Belli Oldu

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), bugün attığı SMS'lerle birlikte tüm Türkiye'nin odak noktası konumundaydı. Gün içerisinde farklı saatlerde 4 adet SMS gönderen AFAD, bazıları tarafından takdir edilirken bazılarının da tepkisini çekti.

Bundan 21 yıl önce, 17 Ağustos 1999 yılında Gölcük'te meydana gelen 17 Ağustos Depremi 45 saniye sürdü. Her yıl anılan deprem, 7,6 şiddetinde gerçekleşti ve 17.480 kişinin hayatını kaybetmesinin yanı sıra 23.781 kişinin yaralanmasına neden oldu. Deprem bu sene anılırken ilgi çeken bir noktaysa AFAD oldu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı olarak da bilinen AFAD, bugün itibarıyla birçok kişinin eleştiri odağında buludu. Özellikle peş peşe attığı kısa mesajlarla birlikte sosyal medyada gündeme oturan AFAD, farklı kısa mesajlarıyla dikkatleri üzerine topladı.

AFAD, "Bugün 17 Ağustos, hatırlatıyoruz!şeklinde başlayan ve farklı uyarılarda bulunan 4 adet SMS'i milyonlarca kişinin telefonuna iletti. Yaklaşık 10 saatlik bir zaman dilimi içerisinde AFAD'dan 4 adet SMS alan kişilerse bu duruma tepki gösterdi. AFAD Yönetimi Başkanı Mehmet Güllüoğlu ise bu tepkilere bir açıklama getirdi.

Güllüoğlu, yaptığı açıklamalarda "AFAD'dan gelen SMS'ler üzerine: Telefon çocukta değil. Bir kamu hizmeti olarak operatörlerle birlikte gönderiyoruz. Yani kimse bu işten para kazanmıyor. AFAD kimseye yürümüyor ama evet hepinizi, bu ülkenin bütün insanlarını çok seviyor. (…) Deprem unutulan bir gerçek, lütfen bu hatırlatmaları dikkatle okuyun. Sizin ve sevdiklerinizin hayatını kurtarabilir" ifadelerini kendi resmi Twitter hesabından paylaştı.AFAD Yönetimi Başkanı Mehmet Güllüoğlu, gönderdiği Tweet dizisini son olarak takipçilerini AFAD gönüllüsü olmaya davet ederek sonlandırdı. Sosyal medya üzerinde birçok kişi SMS'lerin fazla olduğunu belirtirken birçok kişi de böyle uyarıların olmasının gerektiğini belirtti.

Peki, bugün siz AFAD'dan SMS aldınız mı? Gelen SMS'ler sizi rahatsız etti mi yoksa bu şekildeki SMS'lerin gönderilmesi gerektiğini mi düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar