Bunebe 728x90

Bunebee Diyeceğiniz 5 Japon Efsanesi

Günümüzde genellikle ana akım olarak bilinen Japon mitleri KojikiNihon Shoki ve bazı tamamlayıcı kitaplara dayanmaktadır. Kojiki Japonya'nın mitleri, efsaneleri ve tarihi hakkındaki en eski metinlerdir. Shintōshū ise Budist bakış açısıyla Japon tanrılarının kökenini açıklamaktadır.

İşte karşınızda Japon geleneğine ait 10 şehir efsanesi : 

1. Yarık ağızlı kadın

Efsane: Eşi tarafından katledilen kadın, kızgın bir ruh olarak geri dönmüştür. Size güzel olup olmadığını sorduğunda, ne cevap verirseniz yüzünüzü makasla kesecektir.

2. Daruma-san

Efsane: Banyoda kayıp düşen, gözleri çıkarılmış bir kız banyona gelebilir ve bütün gün seni takip edebilir. Bu sebeple, banyoda kimseyle tanışmamaya özen göstermeli.

3. Boşluktaki kız

Efsane: Evinizin duvarlarındaki yarıklarda ve boşluklarda saklanıyor. Eğer onu görürsen sana kendisiyle saklambaç oynamak isteyip istemediğini soracak. Eğer kabul eder de oynarsan, seni alıp başka bir boyuta götürecek. Gözünü ayırmadan izlemesi ile biliniyor.

4. Manga Ibitsu

Efsane: Gecenin bir yarısı sokakta yürürken, bir kız yanına yaklaşır ve "Kız kardeşin var mı?" diye sorar. Sen ne cevap verirsen ver, senin kız kardeşine takmıştır artık. İyi bir kız kardeş olmadığın için seni öldürür. Bu durumu önlemenin tek yolu ise, kızı gördüğün zaman kaçmaktır.

5. Onryō

Efsane: İnsanlara zarar verebilen bir hayalettir. Efsana "Garez" olarak da bilinen filme de ilham kaynağı olmuştur.

Bir Bunebe yazısının daha sonuna geldik. Bu şekilde efsanelerin gelmesini isterseniz lütfen yorumlarda belirtin.Görüş, istek ve önerileriniz için bize İletişim  bölümümüzden ulaşabilirsiniz. Kendinize iyi bakın, Hoşçakalın...


Yorum Gönder

0 Yorumlar