Bunebe 728x90

Erkek Arkadaşının Evinin Penceresinden Düşen Genç Kızın Şüpheli Ölümü

Antep'te, erkek arkadaşı Mehmet Kaplan'nın evinin penceresinden düşen Duygu D. yaşamını yitirdi. Mehmet Kaplan gözaltına alırken, Duygu D.'nin ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı.

Antep'in Batıkent Mahallesi'nde Duygu D., dün akşam erkek arkadaşı Mehmet Kaplan'nın yaşadığı 5 katlı apartmanın 4'üncü katındaki evine gitti.

Bir süre sonra Duygu D., evin penceresinden düştü. Kanlar içinde kalan Duygu D.'yi gören mahalleli, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, Duygu D.'nin yaşamını yitirdiği belirlendi. Duygu D.'nin cenazesi, yapılan incelemenin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu'nun morguna götürüldü. Polis, Mehmet Kaplan'ı gözaltına alarak sorgulamak üzere emniyete götürdü.

Duygu D.'nin kaza sonucu mu düştüğü, intihar mı ettiği, yoksa cinayete mi kurban gittiğinin belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

Öte yandan Mehmet Kaplan'nın 23 Ocak 2019'da ehliyetsiz ve alkollü şekilde araç sürerken 35 yaşındaki Zeynep Berna Atay'a çarparak ölümüne neden olduğu öğrenildi. Mehmet Kaplan'nın bu olayla ilgili yargılaması ise devam ediyor.

Baro Başkanı'ndan Açıklama

Gaziantep Barosu Başkan Bektaş Şarklı da sosyal medyadaki tepkilerin ardından açıklamada bulundu. Şarklı, "Gaziantep Barosu Başkanı olarak dosyayı ve hukuki sureci titizlikle takip edecegimizden kimsenin şüphesi olmasın. Dosyayı takip konusunda 3 avukat arkadaşımız görevlendirilmiştir. Kamuyonun bilgisine sunulur. Ayrıca dosya Kadın Hakları Komisyonumuz tarafından da takip edilecektir" dedi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar