Bunebe 728x90

Matrix 4 Geliyor

Vizyona girdiği dönemde tüm dünyayı etkisi altına alan, kısa sürede kült filmler arasında yer almayı başaran ve iki devam filmiyle de etkisini güçlendiren Matrix üçlemesine yeni bir film daha ekleniyor. Matrix 4 vizyon tarihi, hikayesi ve fragmanı ile ilgili tüm bilinenleri sizin için paylaştık.

1999 yılında, yani tam da 21. yüzyıl arifesinde, acaba her şey yok olacak mı diye farklı komplo teorilerinin havada uçtuğu bir dönemde vizyona girdi Matrix. Bir dönem gençliğini uzun, deri ceketler, havalı güneş gözlükleriyle tanıştıran ve bugün bile kimsenin unutamayacağı felsefi sorgulamalarıyla kült olan Matrix efsanesinin devam filmi Matrix 4 geliyor. 

İlk filmdeki kadar yoğun bir etki yaratmayan ikinci ve üçüncü filmlerinden sonra uzun bir zaman geçti. Matrix 4, kimsenin dile getirmediği fakat umut ettiği bir haberdi. Peki, Matrix 4 ne zaman geliyor? Sizin için Matrix 4 hikayesi, vizyon tarihi ve özellikle en çok merak edilen oyuncu kadrosu hakkında bugüne kadar yapılmış tüm açıklamaları paylaştık ve yeni filmle ilgili dikkat çeken detayları anlattık.Matrix 4 filminin baş yapımcısı Warner Bros Studios, yeni film ile ilgili ilk duyuruyu 2019 yılının Ağustos ayında yapmıştı. İlk haberle birlikte herkesi bir heyecan dalgası sarmış ve yeni film çekimlerinin ne zaman başlayacağı merak edilmişti.

Matrix filmlerinin yönetmen ve senaryo yazarları olan The Wachowski Brothers yani Lana Wachowski ve Lilly Wachowski kardeşler, Matrix 4 filminin de senaryosunu kaleme aldılar ve çekimler 2020 yılının ilk aylarında başladı. Hatta setten heyecan veren fotoğraflar bile paylaşıldı.

Fakat tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi Matrix 4 çekimlerini de etkiledi ve Şubat 2020’de başlayan çekimler, mart ayında durmak zorunda kaldı. Durum böyle olunca Mayıs 2021 olarak planlanan vizyon tarihini ertelemek zorunda kaldılar.

San Francisco'da başlayan Matrix 4 çekimleri, Berlin’de devam etmek üzere planlandı, hatta oyuncuların şu an çekimler için Berlin’e gittiği biliniyor. Eğer işler planlandığı gibi gider ve çekimler yeniden eski temposuna dönerse, Matrix 4 filmi Nisan 2022 tarihinde beyazperdede seyirciyle buluşacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar