Bunebe 728x90

Messi'nin İstediği Takım Belli Oldu

16 yıldır Katalan devi Barcelona'da top koşturan dünyaca ünlü yıldız futbolcu Lionel Messi'nin babası, oğlunun tercihinin İngiliz kulübü Manchester City olduğunu açıkladı.

16 yıldır Barcelona forması giyen Arjantinli yıldız Lionel Messi'nin Katalan ekibinden ayrılma kararı alması, futbol gündemine bomba gibi düşerken dünya devleri 33 yaşındaki yıldız için şimdiden sıraya girdi. Fransız basınının önde gelen kuruluşlarndan L'Equipe, Şampiyonlar Ligi'nde final oynayan PSG'nin Messi'nin babasını aradığını ve Arjantinli futbolcuyu takımda görmek istediklerini söylediğini yazdı. Messi'nin babası Jorge'nin PSG'ye verdiği cevap ise, 33 yaşındaki futbolcunun tercihini Manchester City'den yana kullandığı oldu.

GUARDIOLA İLE ÇALIŞMAK İSTİYOR 

Messi'nin eski hocası Guardiola ile yeniden çalışmak istediği ve bu nedenle City'ye gitmeye karar verdiği belirtildi.İngiliz basını Manchester City'nin; PSG'nin dışında Inter, Juventus ve Manchester United'ın da ilgilendiği Lionel Messi'yi Guardiola ile buluşturmak için her yolu deneyeceğini ifade etti.BEDELSİZ Mİ GİDECEK ?

Messi'nin Katalan kulübü ile 30 Haziran 2021'e kadar geçerli sözleşmesi bulunuyor. Konuyu böylesine krize dönüştüren olay Arjantinli futbolcunun sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmesi durumunda daha önceden belirlenen 700 milyon Euro'luk serbest kalma bedelini ödeme zorunluluğu olup olmadığı. İspanyol basınında, Lionel Messi'nin ayrılma kararını bir yıl önce haber vermesi şartıyla sözleşmesindeki 700 milyon Euro'luk serbest kalma bedelinin geçerli olmadığı öne sürülüyor.Yorum Gönder

0 Yorumlar