Bunebe 728x90

Taksi Şoförlerine Puan Verilecek Yeni Uygulama Geliyor

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, sektörle ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Devletten ÖTV indirimi istediklerini açıklayan Aksu, bir mobil uygulama üzerinde çalıştıklarını söyledi. Aksu’ya göre bu mobil uygulama, taksi şoförleri arasında tatlı bir rekabet ortamı oluşturacak.

Türkiye’nin en çok tartışılan sektörlerinden bir tanesi sarı taksiler. Bazı kesimler sarı taksilere kati suretle karşıyken birtakım kesimlerse sarı taksileri kanının son damlasına kadar savunuyor. Şimdiyse İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, hizmetleriyle alakalı yeni bir açıklama yaptı ve hem taleplerini hem de getirmek üzere oldukları yeni bir sistemi dile getirdi.

Eyüp Aksu, yaptığı açıklamalarda koronavirüs salgınının etkilerinin sarı taksi pazarında devam ettiğinin altını çiziyor. Bu bağlamda eylül ayında işlerin açılacağının ön görüldüğünü ifade eden Aksu, devletten ÖTV indirimi istediklerini, bu sayede yeni sezona yeni vasıtalarla giriş yapabileceklerini söylüyor. Aksu’nun ifadelerine göre ÖTV indirimi gelirse, 270 milyon TL’lik vasıta alımı yapılacak.İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Aksu’nun açıklamalarına göre sarı taksi sektörüne, yeni bir mobil program geliyor. Bu mobil programın şu an amacıyla geliştirilme adımında olduğunu ifade eden Aksu, bu programyla beraber yurttaşların taksi deneyimlerinin değişeceğini söylüyor. Çünkü bu programda bir Ödüllendirme Sistemi bulunacakmış.

Aksu’nun ifadelerine göre vatandaşlar, mobil program yardımıyla sarı taksi deneyimlerini puanlayacaklar. Taksi şoförünün nezaketi, trafik kurallarına uyması ve trafik güvenliğine ilgi etmesi gibi değişik kategorilerde yapılacak puanlamalar, o sarı taksi amacıyla bir puan oluşturacak. Bu puanın sistem üzerinden görülebileceğini ifade eden Aksu, müşterilerin yüksek puanlı taksileri seçebileceğini, bu sayede de taksi şoförleri arasında tatlı bir rekabetin başlayacağını ifade ediyor.


Yorum Gönder

0 Yorumlar