Bunebe 728x90

Travertenlerin Üzerine Maskeler Atıldı!

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale Travertenleri'nde, koronavirüs salgını nedeniyle zorunlu olarak kullanılan beyaz maskelerin atıldığı görüldü... Ortaya çıkan manzara tepki çekti. 

Utandıran kareler ortaya çıktıDHA'nın haberine göre, Denizli'deki Pamukkale Travertenleri'ne atılan maskeler, kötü görüntüler ortaya çıkmasına neden oldu.

Maskeler ve su şişeleri atıldı


Salgın nedeniyle, ağırlıklı olarak yerli turistlerin ziyaret ettiği travertenlerdeki kirlilik kameralara böyle yansıdı...

Pamukkale'de restoran işleten Mehmet Kıvılcım, dünya harikası Pamukkale'deki bu görüntülerin vahim olduğunu belirterek şunları söyledi:
"Travertenleri gezerken, atılmış maskeler ve su şişeleri gördüm. Bir Türk olarak kendimden utandım. Pamukkale, dünyada bir tane, başka yok. Buranın değerini bilmemiz gerekiyor. Yanımda poşet olsaydı eğer çöpleri toplayacaktım. Ziyaretçiler yanlarında getirdikleri atıklarını travertenlere değil, çöpe atsınlar. 'Beyaz cennet'i temiz tutalım, kirletmeyelim"

Pamukkale'ye sürekli gezmeye geldiğini söyleyen Ayberk Çilek de "Travertenler üzerinde maskeler, su şişeleri ve çöpler vardı. Duyarlı olunması gerekiyor. Pamukkale'ye çöp atacak olanlar girmesin. Bu güzelliği kirletmesinler. Kullandıkları maskeleri bile travertenlerin üzerine atmışlar. Buraya herkes fotoğraf çekmek için geliyor, bakıyorlar ki her yerde maske ve su şişeleri var" diye konuştu.


Yorum Gönder

0 Yorumlar