Bunebe 728x90

Binali Yıldırım'ın Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı

 Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı, eski Meclis Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım korona virüse yakalandı.

Bir süredir memleketi Erzincan’da bulunan Yıldırım, Ankara’ya döndükten sonra rahatsızlık belirtileri göstermeye başladı. Bunun üzerine Ankara Şehir Hastanesi’ne giden Yıldırım’a derhal Covid-19 testi yapıldı. Test sonucu pozitif çıkan 64 yaşındaki siyaset adamı, müşahede altına alındı. Yıldırım’ın hastalığının seyrinin çok şiddetli geçmediği, binaya yürüyerek giriş yaptığı ve hastanede normal odada tutulduğu öğrenildi.

Diğer yandan Yıldırım'ın koronaya yakalandığını danışmanı yalandı. Danışmanı, rutin kontroller için hastaneye gittiğini ve bir sorun çıkmadığını belirtirken, Yeni Şafak muhabiri Burak Doğan ise, Twitter'da yaptığı paylaşımda, "Sayın Binali Yıldırım'ın korona virüs nedeniyle hastaneye kaldırıldığı maalesef doğru. Birazdan hastane tarafından açıklama yapılacağı bilgisini aldım" dedi.

BİNALİ YILDIRIM KENDİSİ AÇIKLADI: BEN EŞİM KORONAYA YAKALANDIK

Konu ile ilgili Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Binali Yıldırım yaptı. Yıldırım paylaşımında şu ifadeleri kullandı:
"Vücut kırgınlığı nedeniyle bu sabah Semiha Hanım ile birlikte Ankara Şehir Hastanesi'ne başvurduk. Yapılan tetkikler sonucu Covid-19 testimizin sonucu pozitif çıkmıştır.
Durumumuz iyi, herhangi bir olumsuzluk yok. Doktorlarımız, süreci evde geçirmemizi uygun gördüler. Vatandaşlarımızdan TMM kuralına riayet etmelerini özellikle istirham ediyoruz. Dua eder, dua bekleriz."Yorum Gönder

0 Yorumlar